Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Walka z dopalaczami: spotkanie w MSW z udziałem Urszuli Augustyn

Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa w szkołach wzięła udział w spotkaniu, na którym omawiano działania nakierowane na walkę z dopalaczami.

 

– Budujemy pakt społeczny w walce z dopalaczami – zadeklarowali uczestnicy środowego spotkania, zorganizowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

O walce z dopalaczami rozmawiali przedstawiciele resortów, instytucji i służb, które zaangażowane są w profilaktykę związaną z tymi substancjami, które niosą śmierć.

MEN reprezentowała wiceminister Urszula Augustyn – Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa w szkołach. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele resortów spraw wewnętrznych, zdrowia, administracji i cyfryzacji, sprawiedliwości, a także Biura Rzecznika Praw Dziecka, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Policji.

Rozwiązania, które dotrą bezpośrednio do młodzieży, wybór kanałów komunikacji oraz innowacyjne działania profilaktyczne – to główne zadania zespołu roboczego odpowiedzialnego za walkę z dopalaczami.

Roboczy zespół specjalistów ma za zadanie wypracowanie spójnego programu działań profilaktycznych, skupionych na przeciwdziałaniu zażywania dopalaczy.

Wśród zaplanowanych działań znajdą się te, które już wkrótce zostaną wprowadzone w skali ogólnokrajowej. Będą to filmy edukacyjne i materiały informacyjne, które zostaną przygotowane tak, by docierały do młodego odbiorcy – prosty język, skuteczna, a zarazem atrakcyjna dla młodzieży forma. Treści materiałów będą wcześniej konsultowane z przedstawicielami MONARU oraz innych organizacji pozarządowych.

Wszyscy uczestnicy spotkania podkreślali, że miejscem, skąd młody człowiek czerpie najwięcej informacji, jest Internet. Przygotowane materiały profilaktyczne będą więc promowane głównie w mediach internetowych i społecznościowych. Przedstawiciele resortów i służb zaznaczyli, że równie istotnym elementem w promowaniu życia bez dopalaczy i narkotyków jest także zaangażowanie mediów tradycyjnych – telewizji, radia i prasy. Dzięki nim uda się dotrzeć również do m.in. rodziców i pedagogów.

Główny Inspektor Sanitarny zadeklarował, że materiały edukacyjne będą rozpowszechniane na koloniach i obozach, w tych placówkach, w których Sanepid przeprowadza rutynowe kontrole. Policja z kolei zaprezentowała filmy, które już wcześniej zostały przygotowane przez niektóre komendy wojewódzkie. Spoty te są i będą promowane przez funkcjonariuszy na stronach internetowych. Wszystko po to, by dotrzeć z przekazem do młodych ludzi.

Szefowa MSW zadeklarowała również rozszerzenie działalności policyjnego programu „Profilaktyka a Ty”. Przypomniała, że tegoroczny przystanek „PaT” skupił 11 tys. młodzieży, a w całym kraju obejmuje aż 300 tys. młodych ludzi. Zamiarem jest, aby w programie uczestniczyły również dzieci ze szkół podstawowych.

Długofalowa profilaktyka przeciwdziałania dopalaczom

W następnej kolejności zespół skupi się na działaniach edukacyjnych i informacyjnych, które będą prowadzone od września w szkołach. Działania będą opierały się na szerokiej polityce informacyjnej, skierowanej nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do rodziców i pedagogów.

W prace zespołu zostanie też zaangażowana Rada do spraw Przeciwdziałania Narkomanii, której przewodniczącym jest wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Kolejne spotkanie zespołu zaplanowano na przyszły tydzień.

W spotkaniu wzięli udział m.in. Teresa Piotrowska – minister spraw wewnętrznych, wiceminister edukacji – Urszula Augustyn, wiceminister zdrowia – Igor Radziewicz-Winnicki, wiceminister administracji i cyfryzacji – Stanisław Huskowski, p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego – Marek Posobkiewicz, zastępca Komendanta Głównego – insp. Cezary Popławski, szef stołecznej Policji – insp. Michał Domaradzki oraz szef programu PaT insp. Grzegorz Jach.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2015/07/15

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT